Bu yazımda sizlere textboxlarda yapılan işlem sonrasında temizleme işlemini anlatacağım öncelikle bir örnekle başlayalım öncelikle  uye_kayit.aspx web formu oluşturalım. Oluşturulan formun hemen desing kısmını aşağıdaki gibi ayarlayalım..

Ben bu şekilde bir desing oluşturdum.Bunun kod kısmını soracak iseniz hemen aşağıda bulunmaktadır.

Ben bunu temayı Bootstrap’dan aldım sizde dilerseniz ordan bulabilirisiniz.. 😉 Bitti mi derseniz tabiki de hayır herşeyi ayarladık iyi güzel şimdi ne olacak diye sorarsanız hemen code behind kısmında bulunan button1_click eventimize kodumuzu yazmaya başlayalım.

Yukarıdaki kodda Baglanti sınıfında bulunan TextboxTemizle adındaki methodu çağırma işlemi yapılmıştır.Ben bunu sınıfla yaptığım için hemen size sınıfta bulunan TextboxTemizle adı altında bulunan kodu yazalım..

Asıl işlem burada gerçekleşiyor arkadaşlar. Burada x’in tipini Textboxlara eşitleyip veritabanına kaydedilme işlemini gerçekleştirdikten sonra texboxlara yazılmış olan bilgileri boşaltma işlemini gerçekleştirmektedir. Uzun lafın kısası texboxlara girilen veriler veritabanına kaydediltikten sonra textboxlardan boşaltılıyor. Faydalı olduğumu düşünerek şimdiden kolay gelsin diyorum.. 🙂 Bu arada button1’de bulunan uyeekle methodu çağrılmış hadi buda hediyem olsun kod aşağıda… 😉