2019 Yılında Iphone 6s Alınır Mı ??

Neden 6S ?

Türkiye’de ki iphone fiyatları ciddi şekilde arttığı için iphone 6s 2018 yılının Türkiye’de satılan en çok satılan iphone modeli oldu. Biz de bu yüzden bu modeli seçtik.

2015 yılının kasım ayında çıkan bu modelin artılarını eksilerini sizler için derleyip paylaşmak istedim. Telefon içinde bulunduğumuz temmuz ayı itibari ile 2700 – 2850 TL civarında bir fiyat etiketine sahip. Cihaza günümüz gözüyle genel olarak bakacak ;

Performans

  • Öncelikle Ipone 6s 2015 kasım ayında çıkmasına ve 2gb ram barındırmasına rağmen tabiri caiz ise yağ gibi akıyor. Hiçbir şekilde donma kasma vs sorunları barındırmıyor.
  • 2019 yılında çıkmış telefonlar ile aynı hızda ve akıcıklıkta olduğunu belirtebiliriz.
  • Pubg mobile gibi gelişmiş oyunları HD ayarlarda takılmadan rahatlıkla oynatabiliyor.

Kamera

  • 4K çekim yapabilen 12 megapiksel ƒ/2.2 diyafram ve stabilizasyon özelliğine sahip kamera size asla benim telefonum 2019 model telefonlar gibi çekmiyor dedirtmeyecek cinsten fotoğaflar ve videolar çekebilir.
  • Ancak ön kamerası dar açılı çekim yapıyor olması ve düşük ışık performansının çok da iyi olmaması bu 2019 için bir eksi özellik.

Ekran

  • Evet tam ekranlar , çentikli ekranlar çıkmışken kalın çerçevelere sahip ve küçük bir ekran biraz canımızı sıkabilir. 2019 yılında alınacaksa bu durumun bir düşünülmesi ve kişinin ihtiyacına göre hareket etmesi daha doğru olur.

Batarya

  • Ve canımızı sıkacak diğer bir konu daha batarya ömrü. 1715 mAh bir batarya değerine sahip iphone 6s bizi çok tatmin edicek bir cihaz değil.Özellikle yıllarca kullanılmış 2. El alınan bir cihaz ise günde 2 kez sarj etme ihtiyacı duyabilirsiniz.

PEKİİ ALINIR MI ALINMAZ MI SADEDE GEL ??

Açıkcası benim kendi görüşüm 2700-3000 TL fiyat bandında harika android modeller varken iphone 6s e bu kadar para vermek pek de mantıklı değil. Ama ille de iphone olsun ucuz olsun diyorsanız da hala alınabilecek bir model. Benim tavsiyem ekran ve batarya açısından daha avantajlı olan iphone 6s modeline yönelmeniz. Sizin bu telefon ile ilgili görüşleriniz neler lütfen yorumlar kısmında paylasınız.İstediğininiz telefon incelmelemeleri karşılaştırmalarını da lütfen aşağıya yazın. Büyümemiz ve kocaman bir aile olmamız için fikirler sunabilir ve reklamlara tıklayarak destek olabilirsiniz.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir