Marvel 4.Evre Projelerini Açıkladı

Marvel Sinematik Evreni(MCU), yıllar geçtikçe genişliyor Haber başlığımızdaki 4.evre detaylarına geçmeden önce bu gelişmeli aşamaları sizler için tekrardan bir hatırlatalım istedik. Avengers: Endgame filmi ile birlikte yeni evresine geçiş yapacak olan Marvel Sinematik Evreni bugüne kadar hangi filmlerle bu aşamaya geldiğine göz atalım.

1.Evre

 • Iron Man
 • The Incredible Hulk
 • Iron Man 2
 • Thor
 • Captain America: First Avengers
 • The Avengers

2.Evre

 • Iron Man 3
 • Thor:The Dark World
 • Captain America: The Winter Soldier
 • Guardians of the Galaxy
 • Avengers: Age of Ultron
 • Ant-Man

3.Evre

 • Captain America: Civil War
 • Doctor Strange
 • Guardians of the Galaxy Vol.2
 • Spider-Man: Homecoming
 • Thor: Ragnarok
 • Black Panther
 • Avengers: Infinity-War
 • Ant-Man and The Wasp
 • Captain Marvel
 • Avengers: Endgame

Bu hatırlatma ve Marvel Sinematik Evreni’nin bugüne kadarki yaptıklarına yeniden hayranlıkla göz attıktan sonra takipçilerin de özellikle Avengers: Endgame filminden sonraki yeni evrenin içerisinde neler olacağı konusundaki merakımızı giderme zamanı artık geldi.

Marvel’ın Avengers: Endgame sonrası yeni evren için çıkaracakları proje takvimi nihayet belli oldu. San Diego Comic-Con‘da bir panel düzenleyen Marvel Stüdyoları’nın başkanı Kevin Feige, merakla beklenen yeni film ve dizileri için resmi duyuruları yaptı. Gerçekleşen bu panelde hayranlarca bilinen birçok projenin tarihleri de kesinleşmesinin yanı sıra tarihleri belli olmayan Fantastik Dörtlü ve X-Men gibi projeleri de resmiyete kavuşmuş oldu. Filmlerin çıkış sırasına göre açıklanan detayları siz değerli okurlarımıza aktaralım.

BLACK WIDOW (1 MAYIS 2020)

Natasha Romaoff’un geçmişini bu film ile bilrlikte öğreneceğiz.Avengers:Endgame’in hemen sonrasında geçecek olan filmin başrollerinde Scarlett Johansson ve Rachel Weisz yer alıyor. Yönetmenlik koltuğunda ise Cate Shortland oturacak.

THE ETERNALS (6 KASIM 2020)

The Eternals ile milyonlarca yıl öncesine gideceğiz ve Celestials olarak bilinen kozmik canlıların insanlar üstünde yaptıkları genetik deneylere tanıklık edeceğiz. Bu deneylerle süper güçlere sahip canlılar yani Eternals yaratıldı. Aynı şekilde daha kötücül canlılar Deviants da bu deneylerle ortaya çıktı. Bu iki grup da tüm çağlar boyunca birbirleriyle savaş halindeydi. Hikaye de kozmik enerjiyle dolu Ikaris ve insanlarla beraber olmayı tercih eden Sersi’nin aşkı etrafında şekillenecek. Filmde çok iddialı bir oyuncu kadrosu yer almakta. Angeline Jolie ve Salma Hayek‘in başrollerinde yer aldığı filmi Chloe Zhao yönetiyor.

THE FALCON AND THE WINTER SOLDIER (2020 SONBAHAR)

Captain America’nın yaşından dolayı emekliliğinin ardından kalkanı devralan Falcon ve Captain America yancısı Winter Soldier, Disney+ platformunda ekranlara gelecek. Anthony Mackie ve Sebastian Stan‘ın başrollerinde yer aldığı dizi 2020’nin sonbahar aylarında yayınlanacak.

Shang-Chi and The Legend of the Ten Rings (12 Şubat 2021)

Bu film başrolünde bir Asyalının yer aldığı ilk Marvel filmi olacak. Disney‘in bu filmden beklentisi Çin pazarında yer edinmek adına epey yüksek. Simu Liu‘nun başrolünde yer aldığı filmi Destin Daniel Cretton yönetiyor.

WandaVision (2021 İlkbahar)

Panelde büyücü kızımız Wanda Maximoff  ve onun sesli asistan görünümlü sevgilisi Vision karakterlerinin yer aldığı WandaVision dizisinin Avengers: Endgame sonrasında geçeceği duyuruldu. Elizabeth Olsen ve Paul Bettany‘nin başrollerinde yer alacağı dizi 2021 ilkbahar aylarında yayınlanacak.

LOKI (2020 ILKBAHAR)

Avengers: Endgame‘de bildiğiniz gibi Loki, Tesseract ile birlikte 2012 yılında kaybolmuştu. Yeni dizide Loki’nin nereye gittiğini öğreneceğiz. Dizi 2021 ilkbahar aylarında Disney+ platfornunda yer alacak.

Doctor Strange: In the Multiverse of Madness (7 MAYIS 2021)

 Doctor Strange ile yine sıradışı maceralara çıkıyoruz. Bu sefer filmde çoklu evrenlere adım atacağız gibi görünüyor. Benedict Cumberbatch ve Elizabeth Olsen‘in başrollerinde yer aldığı filmi Scott Derricson yönetecek.

Hawkeye (2021 SONBAHAR)

Bu hikayede Jeremy Ranner‘in canlandırdığı Hawkeye ünvanının Clint Barton’dan Kate Bishop’a geçişine tanık olacağız. 

THOR: LOVE AND THUNDER (5 KASIM 2021)

 Marvel Sinematik Evreni’nin en sevilen birkaç karakterinden olan Thor, yeni filmiyle geri dönüyor. Ragnarok’un yönetmeni Taika Waititi tarafından hazırlanan filmin başrollerinde Chris Hemsworth ve Natalie Portman yer alıyor. Yapılan açıklamalara göre bu filmde Natalie Portman, Thor’un çekicini kaldırıp kadın Thor olacak.

BLADE

Marvel’ın sevilen karakterlerinden olan Blade, uzun bir aranın ardından beyaz perdeye geri dönüyor. San Diego Comic-Con‘da açıklamalar yapan Kevin Feige, yeni bir Blade projesi üzerinde çalıştıklarını duyurdu. Ünlü oyuncu Mahershala Ali, Blade karakterini canlandıran yeni isim olacak. Marvel, Blade’in film mi veya dizi mi olacağı konusunda bile henüz resmi bir açıklama yapmadı.

X-Men ve Fantastic-Four, Marvel Sinematik Evreni’ne Katılıyor

Marvel Stüdyoları’nın başındaki isim olan Kevin Feige, X-Men ve Fantastic Four karakterlerinin yakında resmen Marvel Sinematik Evreni‘ne katılacağını açıkladı. Bu iki serinin film hakları uzun bir süredir 21st Century Fox‘ta bulunuyordu. Ancak Disney bildiğiniz gibi 21st Century Fox’u bu yıl resmen bünyesine katmıştı. Böylece X-Men ve Fantastic Four için de Marvel Sinematik Evreni yolu görünmüş oldu. 

Kevin Feige’nin yaptığı diğer duyurular arasında Black Panther 2, Captain Marvel 2 ve Guardians of the Galaxy Vol. 3 yer alıyor. Bu üç film önümüzdeki yıllarda sinemalarda olacak ancak vizyon tarihleri henüz belli değil. 2022-2023 olarak tahmin ediliyor.2 thoughts on “Marvel 4.Evre Projelerini Açıkladı”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir