Kendinizi NASIL Geliştirebilirsiniz?

  • 1- “Güne erken başlayın” İlk olarak güne erken başlamak hem sağlık için hem de motivasyonunuz için çok önemli bir konudur. Güne erken başlarsanız hem kendinizi daha zinde hissedersiniz tabi (ilk başlarda çok uyumak istersiniz) ama 1 hafta gibi bir süre geçince alışırsınız. Güne erken başlamak o gün ki işlerinizi daha çabuk ve daha rahat yapabildiğiniz bir zaman dilimidir. Güne erken başla erken başla diyorsun da saat kaçta kalkalım? Bana kalırsa saat 6:00 ideal bir vakit. Çünkü herkes yatağında mışıl mışıl uyuyor oluyor. Sizi rahatsız edecek gürültüler sesler olmaz. Arkadaşlarınızda arayıp rahatsız edemez. Onun için Altın kuralımız güne erken bir saatte başlamaktır.
  • 2 – “Haftalık Plan Listesi Oluştur” Evet erken bir saatte kalkmadan önce “Erken kalkıp ne yapacağız? Akıllara bu soru geliyor. Yapılması gereken işleriniz,görevleriniz dersleriniz varsa bunları gece uyumadan önce planlayın. O yüzden kendinize not tutabileceğiniz bir ajanda bulundurun. Plan yapmak çok önemli ne yapacağınızı bilmezseniz hedeflerinize ulaşamazsınız.
  • 3 -“Kitap Okuyun” Kitap okumak! Bir çoğumuz okumayı sevmiyor olabiliriz. Ama kitap okumak bize farklı bakış açıları,farklı düşünceler,farklı deneyimler öğretir. Bunun için kitap okuyalım! Hem hayal gücümüzü genişletmiş oluruz hem de yaratıcı fikirler üretiriz. Kitap okumanın saymakla bitmez birçok faydası vardır. İlerde emin olun“Ben kitap okuyorum” demek sizi bir adım öne taşıyacaktır.
  • 4 – “Spor Yapın” Spor yapmak hem kendiniz için hem de sağlığınız için önemli bir faktördür. Her gün olmasa bile günde 30 dakika spor yapmaya vakit ayırın. Ne olursa olsun şınav , mekik çekin , evde yapılacak güzel egzersizler var. Youtube’dan hareketleri araştırabilirsiniz. Spor yapmak aslında çok güzel bir şey, kendinizi bu şekilde motive edebilirsiniz. Disiplinli olmanıza da yardımcı olur.
  • 5- “Pasif Gelir Kaynağı Yaratın” Son olarak para kazanmanız için ve kendinize birden fazla ek gelir sağlayabileceğiniz bir iş modelleri bulun. Sevdiğiniz bir hobiniz varsa bundan nasıl para kazanacağınızı araştırabilir ve onun üzerine yoğunlaşabilirsiniz. Bunun hakkında çeşitli makaleler çeşitli videolar izleyebilirsiniz. Unutmayın! “Sevdiğiniz bir iş modeli bulun” parası için çalışmayın.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir