EFSANE GERİ DÖNDÜ : YÜZÜKLERİN EFENDİSİ DİZİSİ GELİYOR!

Herkesçe bilinen dev satış platformu Amazon, büyük bir bomba patlatarak J.R.R Tolkien’in Yüzüklerin Efendisi kitap serisinin beyaz perdeden sonra dizi olarak da ekranlara seyirci ile buluşturmaya hazırlanıyor.

Amazon bu efsanevi üçlemenin yayın haklarını satın almak için Netflix, Apple ve HBO gibi ciddi rakiplerini geride bırakarak 250 milyon dolar ödedi. Bomba haber ilk duyurulduğu zamanlar anlaşmanın 2 sezonluk onay verildiği bildirilmişti. Ancak son edinen bilgiye göre Amazon’un bu diziye 5 sezonluk onay verdiği duyuruldu. Amazon bu 5 sezon için toplamda 1 milyar dolar bütçe ayırmış durumda.

Öte yandan ise Amazon tarafından gelen bir gelişmeye göre olağanüstü nitelikteki yapımcı kadrosunu açıkladı. Bu açıklamaya göre yönetici yapımcılar arasında Lindsey Weber, Bruce Rincmond (Game of Thrones), Gene Kelly ve Sharon Tal Yguado bulunuyor. Yazar ve yapımcıları arasında ise Gennifer Hutchison (Breaking Bed), Jason Cahill ve Justin Doble (Stranger Things), danışman yapımcıları arasında ise Bryan Cogman (Game of Thrones) ve Stephany Folsom (Toy Story 4) bulunuyor.  

Dizinin yapımcısı ise Avengers: Age of Ultron filminde çalışmış Ron Ames olacak. Ayrıca Amazon’un bu yeni serisinin pilot bölümünü yönetmesi için Jurassic World: Fallen Kingdom filminin yönetmeni JA Boyana ile anlaştığı duyuruldu.

Özellikle Yüzüklerin Efendisi serisinin hayran kitlesi bu dizi hakkında sabırla gelişmeleri merakta beklerken bizler ise siz değerli okuyucularımıza gelişmeleri yakından takip ederek sizlere paylaşmayı sürdüreceğiz…Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir