Kafadan Onaran...

Pasif Gelir Nedir? Yöntemleri Nelerdir?

Pasif gelir nedir? Öncellikle bu sorudan başlayalım. Peki pasif gelir bize ne sağlar? İlk önce pasif gelir fazla zaman harcamadan yaptığımız iş modelidir.

Peki? Pasif gelir yöntemleri nelerdir?

  • 1- Makale Yazmak : Bilgili olduğunuz bir konu hakkında bir website açarak yazılarınızı yazabilirsiniz. Bunun haricinde websitenize reklam alarak ve de trafik alarak para kazanabilirsiniz. Hem sevdiğiniz bir işi yaparsınız, hem de para kazanırsınız.
  • 2- İçerik Üretmek : Herhangi bir sosyal platformda içerik üretebilirsiniz. Mesela instagram sayfaları , youtube kanalları ve daha birçok buna benzer sosyal platform. Buralarda içerik üretip hem para kazanabilirsiniz, kendinize kitle oluşturarak bunları paraya dönüştürebilirsiniz. Bu da sizin stratejinize kalmış.
  • 3- Stok Fotoğrafçılık : Bu olay nedir? ben de fazla bilmiyorum. Şunu söyleyeyim Fotoğrafçı iseniz fotoğrafını çekip fotoğraf sitelerine yükleyip para kazanabilirsiniz. Söylediğim gibi fazla bilmediğim için fazla bilgi veremiyorum. Siz araştırıp bulabilirsiniz.
  • 4- Kullanmadığınız eşyaları satmak/kiralamak : Diyelim ki evinizde kullanmadığınız eşyalar var, ve paraya ihtiyacınız var. İşte bu kullanmadığınız eşyaları satabilirsiniz veya da kiralayabilirsiniz. Mesela benim evimde direksiyon seti var, paraya ihtiyacım var. Bu eşyamı satıp para kazanabilirim. bu bir örnektir, bunları çeşitlendirebilirsiniz.


1 thought on “Pasif Gelir Nedir? Yöntemleri Nelerdir?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir